16 05 2024 2665791 شناسه:
image

فضای کشور، باید فضای دین و اخلاص باشد / در چنین فضایی بسیاری از پرونده های فساد اقتصادی شکل نمی گیرد

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی معاون اول قوه قضائیه با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی معاون اول قوه قضائیه با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.


​​​​​​​آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار ضمن تبریک دهه کرامت ، ابراز داشتند: انشاء الله به برکت این خاندان عصمت و طهارت، این نظام ما کریمانه بتواند از پل بگذرد و به مقصد برسد، خداوند در قرآن می فرماید: ﴿لَقَدْ كَرَّمْنا بَنی‏ آدَم﴾، باید با مردم با کرامت رفتار کرد.

ایشان اظهار داشتند: اهلبیت عصمت و طهارت به ما فرموده اند که شما طرزی زندگی کنید که وقتی راه می روید، مردم به یاد خدا بیافتند، اگر ما بیراهه نرویم و راه کسی را نبندیم، ما می شویم ترجمان قرآن کریم؛ خیلی لازم نیست که همه سلمان و ابوذر باشند، همین که در محدوده خودمان به گونه ای رفتار کنیم که وقتی مردم ما را می بینند، به یاد خدا بیافتند، بیشتر مشکلات حل می شود.

 

معظم له بیان داشتند: همه مسئول هستند که مواظب باشند چرا که همواره خطر، کشور را تهدید می کند، وعده الهی تخلّف ناپذیراست که می فرماید اگر به هنگام خطر به یاری دین نشتابید، خداوند حفظ آن را به دست دیگری خواهد سپرد؛ ﴿ إن تتولّوا یستبدل قوماً غیرکم﴾؛ «اگر شما از دین حق رویگردانید، خدا دیگران را به جای شما خواهد نشاند»

 

ایشان ابراز داشتند: اگر فضای کشور فضای دین و اسلام باشد و فضای اخلاص باشد، مانند آن اخلاصی که در زمان جبهه و دفاع مقدس بود، خیلی از این پرونده ها قضایی و پرونده های فساد اقتصادی و اختلاسی و نجومی شکل نمی گرفت.


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات