12 05 2024 2643924 شناسه:
image
آیت الله العظمی جوادی آملی:

شهر، برای همه است و همه باید برای آبادانی آن تلاش کنند/ با مردم با کرامت رفتار شود تا مردم کریمانه و عالمانه زندگی کنند

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دکتر مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم و هیئت همراه امروز یک شنبه 23 اردیبهشت 1403 با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: دکتر مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم و هیئت همراه امروز یک شنبه 23 اردیبهشت 1403 با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار بر اهمیت درختکاری تاکید داشته و اظهار داشتند: شهرداری و شهرداران باید بدانند که اولین کار آنها برای زیبایی شهر و هنر شهر، درختکاری و سنت احیای حسنه آن است، اهمیت درختکاری در اسلام در این حدیث شریف آمده است که «مَنْ سَقِی طَلْحَةً اَوْ سِدْرَةً فَكَاَنَّما سَقِی مُؤمِناً ظَمَأً»؛ یعنی هر كس درخت محتاج به آبیاری را سیراب نماید، گویا انسانِ مؤمنِ تشنه را سیراب نموده است.

ایشان اظهار داشتند: مردم ما، ظاهر و باطن یکسانی را از مسئولین می خواهند، لذا اگر مسئولین می خواهند که پیش خدا و پیامبر و اهلبیت علیهم السلام، آبرومند باشند، باید اختلافات را کنار گذاشته و این گروه و آن گروه نکنند و اگر اختلاف نظری هست در بین خودشان مسائل را با گفتگو حل نمایند. شهر، برای همه است و همه باید برای آبادانی آن تلاش کنند.

معظم له ادامه دادند: اگر کسی کاری از دستش بر می آید باید او را تقویت کنیم نه اینکه طرد کنیم، دین اسلام به ما می فرماید که اگر کسی کاری را درست انجام می دهد و شما به آن کار راضی هستید، شما نیز در ثواب انجام آن کار شریک هستید، لذا آنچه اهمیت دارد این است که کارها انجام شود تا مردم از مزایای آن بهره مند گردند.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت تولید و اشتغال نیز تاکید داشته و اظهار داشتند: تولید و اشتغال، سفارشی نیست، مثل راهپیمایی نیست که با سفارش حل شود، بلکه این علم است و صنعت است و مدیریت، لذا در این بخش ها نباید تنگ نظر بود، بلکه باید با تخصص و فکر، کارها را پیش برد تا خدای ناکرده کسی در کشور نباشد که دست خالی به منزل بود تا آبروی همگان پیش زن و بچه خود محفوظ بماند، باید با مردم با کرامت برخورد کرد تا مردم کریمانه و عالمانه زندگی کنند.


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات