06 05 2024 2617320 شناسه:
image
آیت الله العظمی جوادی آملی:

قرآن کریم، همگان را به عدل و صلح دعوت می کند / معیار فضیلت انسانها، علم صائب و عمل صالح است

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: سید محمد شوالا حیدرا رهبر شیعیان و عضو ارشد مجلس اعلای اسلامی کشور مالی، با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی، با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

پایگاه اطلاع رسانی اسراء: سید محمد شوالا حیدرا رهبر شیعیان و عضو ارشد مجلس اعلای اسلامی کشور مالی، با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی، با ایشان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار ضمن آرزوی توفیق برای ایشان و مسلمانان منطقه ایشان، بیان داشتند: اسلام در قرآن و عترت تجلی کرده و بدون اهلبیت عصمت و طهارت نمی توان به حقیقت قرآن رسید.

 

ایشان بیان داشتند: عناصر محوری قرآن کریم سه چیز است و اهلبیت همین سه چیز را تبیین کردند، اول درباره خود مسلمانها ، دوم درباره موحدان عالم (اعم از مسلمانان، یهودیان و مسیحیان ) و سوم بخش بین المللی و جهانی قرآن کریم است که قرآن کریم برای هر سه بخش برنامه جداگانه دارد، قرآن کریم یک کتاب جهانی است، و تعبیر های بلند قرآن کریم این است که ﴿هُدیً لِلنّاس‌ِ﴾، ﴿نَذِیراً لِلْبَشَرِ﴾، ﴿كَافَّةً لِلنَّاسِ﴾، ﴿لِلعالَمینَ نَذیرًا﴾؛  لذا وقتی امام زمان ظهور می کند و جهان را آباد می کند، با برنامه های جهانی است و برنامه جهانی را قرآن کریم تبیین کرده است.

 

معظم له اظهار داشتند: اگر قرآن رهاورد انبیاء نباشد، همان جاهلیت گذشته بر می گردد، آنچه که الان صهیویست ها در غزه انجام می دهند، این کودک کشی ها و این نسل کشی در غزه، جاهلیت گذشته است که سرایت کرده است.

 

ایشان بیان داشتند: اینکه ما در لیالی متبرکه قدر،  قرآن را بر سر می نهیم یعنی تاج سر همه انسانها، رهنمودهای قرآن کریم است، چون قرآن، همگان را به عدل و صلح دعوت می کند.

 

معظم له اظهار داشتند: یک سلسله اخوتی است در بین شیعه ها و در روز عید غدیر نیز بعضا عقد اخوت می خوانند و برادر یکدیگر شوند، یک اخوت وسطایی است که بین مسلمانها و اهل کتاب برقرار است و  یک اخوت جهانی است که هر انسانی با انسان دیگر برادر است لذا ذات اقدس الهی در خلقت آدم و حوا چنین می فرماید که جهان بشریت از یک زن و مرد پدید آمده اند، لذا این تفاوت انسانها در پوست و ملیت ها، برای شناسایی انسانهاست و هیچ معیار فضیلت نیست، بلکه معیار فضیلت انسانها، علم صائب و عمل صالح است.

 

ایشان بیان داشتند: در شرایط اوضاع کنونی جهان، تنها مکتبی که می تواند جهان 8 میلیاردی را اداره کند، قرآن و عترت است.

 

معظم له در پایان برای تمامی مسلمانان و شیعیان آن منطقه سلام فرستادند و برایشان سعادت در دنیا و آخرت از خداوند مسئلت نمودند.

 

سید محمد شوالا حیدرا رهبر شیعیان و عضو ارشد مجلس اعلای اسلامی کشور مالی، در ابتدای این دیدار با ابراز خوشحالی از حضور در کشور ایران و دیدار با آیت الله العظمی جوادی آملی اظهار داشت: به برکت انقلاب جمهوری اسلامی ایران، مردم منطقه ما با تشیع و اهلبیت آشنا شدند و اگر شیعه در آن منطقه، رشدی کرده است همه به برکت انقلاب جمهوری اسلامی ایران بوده است که از این بابت خدا را شکرگزاریم.

​​​​​​​


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات