کلیپ تصویری؛ ضیافت طهارت

13 03 2024 2472421 شناسه:
دانلود فایل تصویری

💠 ضیافت طهارت

 

🔸 وجود مبارک رسول گرامی (علیه و علی آله آلاف التحیة و الثناء) فرمود شما در این ماه وارد #ضیافت_خدا می‌شوید. ما در تمام مدت عمر مهمان خداییم! ﴿هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتین﴾؛ همه نعمت‌ ها را او به ما داده است، ما چیزی از خودمان نداریم.

 

🔸 ما مهمان خدا هستیم در تمام زمان و زمین؛ لکن در ماه مبارک رمضان که «شهر الضیافة» است یا در حال حج و احرام که وارد سرزمین وحی می‌ شویم و مهمان خدا هستیم، چه به ما می ‌دهند؟

مهمانی خدا در ماه مبارک رمضان، چیزی است که در آن یازده ماه دیگر نیست.

 

🔸 اولین شرط مهمانی ماه مبارک رمضان این است که انسان، #خوی_الهی بگیرد، از خوردن و آشامیدن و امثال اینها منزّه بشود، قدّوس بشود، سبّوح بشود.

مهمان کسی که اهل خوردن نیست، نباید بخورد؛ مهمان کسی که اهل نوشیدن نیست، نباید بنوشد؛ مهمان کسی که اهل خلاف نیست، نباید خلاف بکند!

 

🔸 ما در قرآن کریم در اوصاف ذات اقدس الهی می ‌خوانیم: ﴿هُوَ أَهْلُ التَّقْوى وَ أَهْلُ الْمَغْفِرَةِ﴾ و در دعاهای قنوت نماز عید فطر هم می ‌خوانیم او «أَهْلُ التَّقْوی‏ وَ الْمَغْفِرَة» است؛ خدا متّقی است هیچ خلاف نمی ‌کند، ما هم مهمان متّقی هستیم.

اگر مائده تقوا، مأدبه تقوا، ضیافت تقوا را گسترانیدند و انسان را به این مهمانی دعوت کردند، او هم باید از #سفره_تقوا مدد بگیرد؛ لذا گفتند انسان در ماه مبارک رمضان طرزی رفتار کند که همه اعضا و جوارح او صائم باشند.

.

 

↙️ آپارات:

https://aparat.com/v/pWmdc

↙️ یوتیوب:

https://youtu.be/kcxdQbnsgfQ

 

#رمضان

#آیت_الله_العظمی_جوادی_آملی

#کلیپ

 

📚 درس اخلاق

 تاریخ: 1389/05/14

 

🌐 http://esra.ir

🆔 @a_javadiamoli_esra


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات