رهنمود حسینی / عامل وحدت واتحاد مسجد و حسینه است / حسینیه ها را پر فروغ کنید

22 07 2023 1714138 شناسه:
دانلود فایل تصویری

 

🔹 #عامل_وحدت و اتحاد، مسجد است و حسینیه! الآن ما در آستانه محرّم هستیم؛ حسینیه ‌های مان را پُر فروغ كنیم، بیانات نورانی #سید_الشهداء را كه دنیا و آخرت با این بیان ‌ها حل می ‌شود مطرح شود. اخلاقِ ما، ادب ما، اجتهاد ما، ارتباط ما با خدا، نماز اول وقتمان، همیشه با #طهارت باشیم، این یك #زندگی_فرشته_‌گین است، خود سیدالشهدا ‏(سَلامُ الله عَلَیه) این طرز زندگی می ‌كرد.

🔹 فرمود هیچ كسی ممكن نیست با گناه به مقصد برسد؛ «مَنْ أَرَاد»، کسی بخواهد از راه باطل به مقصد برسد به عنوان اینكه #هدف، وسیله را توجیه می ‌كند، «مَنْ حَاوَلَ أَمْراً بِمَعْصِیةِ اللَّهِ كَانَ أَفْوَتَ لِمَا یرْجُو وَ أَسْرَعَ لِمَجِی‏ءِ مَا یحْذَر». این منطق، منطق باطلی است كه هدف، #وسیله را توجیه می ‌كند؛ اگر كسی خواست به مقصد برسد، از راه باطل نمی ‌شود به مقصد رسید، از راه حرام نمی‌ شود به مقصد رسید.

🔹 این بیان نورانی سیدالشهداء است كه اگر كسی خواست به وسیله كار حرام به نتیجه ‌ای برسد، او زودتر از دیگران به چاه می ‌افتد: «مَنْ حَاوَلَ أَمْراً بِمَعْصِیةِ اللَّهِ كَانَ أَفْوَتَ لِمَا یرْجُو وَ أَسْرَعَ لِمَجِی‏ءِ مَا یحْذَر»، این بیانات نورانی حضرت در این #حسینیه_‌ها گفته شود، آن سینه ‌زنی ‌ها و عزاداری‌ ها هم باید مطرح شود.

آپارات:
https://aparat.com/v/C1EFb

#کلیپ_دهه_محرم
#آیت_الله_العظمی_جوادی_آملی

📚 سخنرانی عمومی  
تاریخ: 1396/06/27

🌐 http://news.esra.ir
🆔 @a_javadiamoli_esra


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات