31 08 2022 612480 بطاقة تعريف:
image
مرتضی جوادی آملی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه مازندران

رسالت علمی و اجتماعی حوزه/ رسالت حوزه های علمیه پالایش جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه مازندران: رسالت حوزه های علمیه پالایش جامعه است لذا حوزویان باید علم و عمل و اخلاق را به جامعه بیاموزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسراء، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی جوادی آملی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه مازندران که با حضور اساتید حوزه مازندران برگزار شد بیان کرد: گاهی ممکن است فردی در عرصه علمی موفق باشد اما در عرصه اجتماعی توفیقی حاصل نکند چون فعالیت اجتماعی کار سختی است. اگر فردی هم در عرصه علم هم در عرصه اجتماع فعال باشد باید قدرش را دانست.

وی افزود: اساتید مجموعه های آموزشی اسراء باید جریان علمی را هم درون سازمان تقویت کنند هم آن را به وارد عرصه اجتماع کنند و بدانند که چه رسالت سنگینی به دوششان هست.

رئیس بنیاد علوم وحیانی اسراء تاکید کرد: اینکه صد نفر در درس خارج مدرسه علمی آمل شرکت می کنند سرمایه بزرگی برای حوزه علمیه کشور است.

وی با اشاره به رسالت حوزه علمیه اذعان داشت: رسالت حوزه های علمیه پالایش جامعه است لذا حوزویان باید علم و عمل و اخلاق را به جامعه بیاموزند. اگر حوزه دارای فضیلت باشد اما جامعه تهی از فضایل اخلاقی باشد نشان این است که طلاب و اساتید حوزه وظایفشان را به خوبی انجام نداده اند.

وی ادامه داد: بازار، نظام اداری، نظام قضایی و تمام بخش های جامعه باید توسط حوزه پالایش شوند.