کلیپ تصویری؛ برنامه زندگی

06 02 2024 2313044 شناسه:
دانلود فایل تصویری

💠 برنامه زندگی

 

▫️ وجود مبارک امام هفتم فرمود: «اجْتَهِدُوا فِی أَنْ یكُونَ زَمَانُكُمْ أَرْبَعَ سَاعَاتٍ»؛ بکوشید که #شبانه_روز را به چهار قسمت تقسیم کنید. ساعت نه یعنی شصت دقیقه! یعنی چهار قسمت بکنید:

 

1️⃣  «سَاعَةً لِمُنَاجَاةِ اللَّه»؛ فرمود یک بخش از شبانه روز را با خدا #مناجات کنید، برای اینکه با او کار دارید، تمام امور را او دارد اداره می ‌کند. فرمود ساعتی را با مالک خود صحبت بکن، مناجات بکن، نجوا داشته باش.

 

2️⃣   «وَ سَاعَةً لِأَمْرِ الْمَعَاش»؛ ساعتی را به دنبال #کسب_و_کار بروید. جامعه ما نظام ما اگر بخواهد راحت باشد، باید این دو اصل را داشته باشیم:

یکی تلاش در تولید

و دیگری قناعت در مصرف.

ذیل این آیه سوره مبارکه «نحل» که فرمود: ﴿فَلَنُحْیینَّهُ حَیاةً طَیبَةً﴾، وجود مبارک حضرت امیر فرمود #حیات_طیبه، قناعت است. هیچ کشوری در حال قناعت، نیازی به بیگانه ندارد، می ‌شود خودکفا و راحت.

 

3️⃣  «وَ سَاعَةً لِمُعَاشَرَةِ الْإِخْوَانِ وَ الثِّقَاتِ الَّذِینَ یعَرِّفُونَكُمْ عُیوبَكُمْ وَ یخْلِصُونَ لَكُمْ فِی الْبَاطِن‏»؛ ساعتی هم با #دوستان به سر ببرید، چون جامعه را #محبت اداره می ‌کند.

 وجود مبارک امام هفتم فرمود یک بخش از بخش‌های چهارگانه شبانه‌روز را برای برقراری ارتباط و هماهنگی و عاطفه و مهر با برادران ایمانی صرف کنید.

 

4️  «وَ سَاعَةً تَخْلُونَ فِیهَا لِلَذَّاتِكُمْ فی غَیر مُحرَّم‏»؛ یک بخش را هم برای خوابیدن و خوردن و استراحت و #لذت و اینها صرف کنید.

 

▫️ این راهنمایی ‌های ائمه (علیهم السلام) هم #دنیای ما را تأمین می ‌کند هم #آخرت ما را تأمین می ‌کند.

 

↙️ آپارات:

https://aparat.com/v/0y1e7

↙️ یوتیوب:

https://youtu.be/gIUIcnDi1yg

 

#شهادت_امام_کاظم_علیه_السلام

#آیت_الله_العظمی_جوادی_آملی

#سبک_زندگی

#کلیپ

 

📚 درس اخلاق

 تاریخ: 1389/03/27

 

🌐 http://esra.ir

🆔 @a_javadiamoli_esra


دیدگاه شما درباره این مطلب
افزودن نظرات